50 lat DAR-u

Na duchowej mapie Rybnika już od 50-ciu lat znajduje się DAR – Duszpasterstwo, które obejmuje swoją troską studentów i pracowników naukowych, rodziny i  małżeństwa wywodzące się ze wspólnoty studenckiej – wszystkich, którzy chcą budować żywy Kościół. Jubileusz jest okazją, by podziękować za tych ludzi i to niezwykłe miejsce.

Wszystkich rybniczan zapraszamy do wspólnego świętowania w piątek, 25 października 2019 r., w Teatrze Ziemi Rybnickiej, od godz. 18:00. W czasie jubileuszowej gali wystawiany będzie musical „Żyć, nie wegetować”, inspirowany postacią bł. Pier Giorgia Frassatiego. Autorem scenariusza jest ks. Wojciech Iwanecki, duszpasterz akademicki, za reżyserię odpowiada Paweł Kontny, a obsada aktorska to: Diana Pluta, Paweł Sontag i Piotr Pańczyk. Muzyka została napisana przez Piotra Kotasa, którą wykonywać będzie zespół „Chwila Nieuwagi”. Za choreografię w spektaklu odpowiada Wojciech Chowaniec oraz tancerze z Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA: Bogusława Błaszczyk, Nadia Grychtoł, Kinga Grychtoł, Helena Góralczyk, Wiktoria Kocik, Sonia Koczor, Wojciech Kowalski, Magdalena Martyniak, Bogna Papiorek. Scenografię wykonał Aleksander Smoliński.

Uczestnicy gali będą mogli poznać bogatą historię DAR-u oglądając wystawę przygotowaną we współpracy z dr Elżbietą Mackiewicz. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek, który ma być okazją do dobrego spotkania i wspominania działalności duszpasterstwa akademickiego w Rybniku. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej, u duszpasterza akademickiego oraz pod adresem mail: adresdar@gmail.com

W niedzielę 27 października 2019r. w kościele akademickim, o godz. 20:00 będzie miała miejsce uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Wiktora Skworca. Dziękując Bogu za dar duszpasterstwa akademickiego w Rybniku, będziemy także pamiętali o wszystkich, którzy tworzą i tworzyli tę wspólnotę. 

udostępnij