kościół akademicki kaplica akademicka ośrodek akademicki

Kościół akademicki

Obecny kościół akademicki w Rybniku to prezbiterium dawnego kościoła parafialnego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zbudowanego w stylu gotyckim i pochodzącego z połowy XV wieku. Umiejscowiony jest na tzw. Górce Kościelnej (Cerekwickiej), na rogu ulic Gliwickiej i Cegielnianej. Przez cały rok w niedzielę o g. 20.00 odprawiane są w nim Msze św. poprzedzone półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu oraz odmawiana jest kompleta (po Mszy św.). Od października do czerwca - wielu ludzi uczestniczy we Mszach św. w niedzielę o g. 11.00. W kościele błogosławi się także małżeństwa oraz odprawia Msze św. okolicznościowe.

Kaplica akademicka

Kaplica akademicka św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), należąca do zabudowań Kampusu Akademickiego w Rybniku, mieści się przy ul. Rudzkiej. Budynek, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada powierzchnię ok. 67 m2 i składa się z kaplicy, dwóch pomieszczeń pomocniczych oraz przedsionka. W kaplicy w roku akademickim od poniedziałku do piątku odprawiane są Msze św. o g. 7.15, ma w niej miejsce także całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu - od 8.00 do 18.00. Kaplicę poświęcił 1 marca 2010 roku biskup Gerard Bernacki.

Ośrodek akademicki

Ośrodek akademicki w Rybniku mieści się na ostatnim piętrze domu parafialnego Parafii Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Brudnioka 5. Oddany został do użytku w 2002 roku, staraniem ówczesnego proboszcza parafii, ks. Franciszka Radwańskiego, oraz duszpasterza akademickiego, ks. Michała Anderki. Stanowi miejsce spotkań młodzieży i studentów, narzeczonych i małżonków, oraz wszystkich, którzy chcą podjąć pracę nad sobą w duchu ewangelicznych wymagań. Program spotkań, rozpoczynających się zwykle o g. 19.00, znajdziesz na stronie.